Az érett tej teljesen máshogy néz ki, mint az előtej. Sűrűbb, a színe egy kicsit kékes, és az összetétele is változhat a szoptatás alatt. A szoptatás elején a baba először az előtejet kapja meg, amelynek a mennyisége kicsi, és a zsírtartalma is alacsony. Ahogy tovább szoptatsz, a baba egyre lassabban …
Érdekel a cikk folytatása? »Szilárd étel bevezetése
Kezdjük pépes étellel A legtöbb kisgyerek körülbelül hat hónapos korban kezd érdeklődni a felnőttek ennivalója iránt. Kisbabája mindent ki szeretne próbálni, amit Önök esznek. Ezt jelzi csillogó szeme, rugdalózása vagy kinyújtott karja. Időközben már félreérthetetlenül ki tudja magát fejezni. Az első életév második felében ajánlatos az étkezések során a kisbabának …
Érdekel a cikk folytatása? »Szoptatás és fogak
A szoptatás tovább folytatódik Négy-öt hónapos korban a szoptatás a kezdeti időszakhoz képest megváltozott. Ön és gyermeke már összeszoktak, és a kisbaba egyre jobban ki tudja üríteni az anyamellet. Az étkezések általában rövidebbek és a szopások között hosszabb idő telik el. Míg az újszülött belemerül a szopásba, szemét becsukja és …
Érdekel a cikk folytatása? »Az alvásról és a hordozásról
Alvás: A baba kiságyába szükség lesz három-négy váltás lepedőre, textilpelenkára a feje alá, és egy puha, mosható takaróra. A paplan és a párna ideje később, egyéves kor után jön el, akkor mikor a kisgyerek már könnyedén ki tud mászni a takaró alól, ha a fejére csúszik. Addig a jobb megoldás …
Érdekel a cikk folytatása? »Babák alvási szokásai
Az alvás és a hordozás két olyan téma amely újra és újra felkavarja a kedélyeket, legalábbis a fejlett országokban. Sokan attól tartanak, elkényeztetik kisbabájukat, ha sokat tartják kézben, és együtt alszanak vele. A korán elért önállóság nagy értéknek számít, ám a kicsi biztonságérzete és kötődése sokkal fontosabb a fejlődése szempontjából, …
Érdekel a cikk folytatása? »A csecsemő fürdetése
Ha a babát egyszer-egyszer nem tudjuk megfürdetni, nem tragédia, mert popsijától, arcától, nyakától és hajlataitól eltekintve nem nagyon piszkolódik be. Ha először felül, majd alul levetkőztetjük, le tudjuk mosni úgy, hogy nem ültetjük bele a kádba. Vannak szülők, akik az első néhány alkalommal kicsit félve fognak a fürdetéshez. Szánjunk rá …
Érdekel a cikk folytatása? »Az újszülött altatása
Amikor a kismama hazaviszi az újszülött babáját, többek között az is aggasztja, hogyan kell helyesen beállítani a kicsi alvásidejét, és hogyan kell megnyugtatni őt. A nyűgös babákkal szemben a szülők általában egy sor praktikát kitalálnak, sétálgatnak vele, tologatják a babakocsiban fel-alá, hintáztatják, ám ezzel csak azt érik el, hogy a …
Érdekel a cikk folytatása? »A kisbaba kiegészítő étrendje
Fűszerek A főzelékeket ne, vagy csak minimálisan sózzuk és csak óvatosan fűszerezzük. Szoktassuk a természetes ízekhez a babát. ízesítésre citromot, paradicsomot, zöldpetrezselymet, fehérrépát, nyolc hónapos kortól kaprot, őrölt kömény, majoránnát, tíz hónapos kortól óvatosan csípmentes paprikát, póréhagymát, kevés fokhagymát, őrölt babérlevelet adhatunk. A főzelékek a tíz-tizenkét hónapos baba számára már …
Érdekel a cikk folytatása? »Mi a helyzet, ha valakinek tényleg nem lehet gyereke?
Végre megtalálod álmaid pasiját, ráadásul ő is teljesen beléd habarodik. Eltelik pár év és még mindig nagyszerűen érzitek magatokat egymás társaságában és egy napon előkerül egy szép karika gyűrű és hozzá egy kérdés, amire mi is lehetne a válasz? Az esküvő után elkezditek építeni közös jövőtöket. Lassan berendezitek közös otthonotokat, …
Érdekel a cikk folytatása? »Bízzunk magunkban!
Többet tudunk, mint gondolnánk! Nemsokára kisbaba érkezik a családba, talán nem is az első. Boldog izgalomban telnek a napok, de ha még nincs meg a kellő tapasztalatunk, aggódunk amiatt, vajon eleget tudunk-e ahhoz, hogy mindent jól csináljunk. Jobban odafigyelünk, amikor a barátok és a rokonok a gyereknevelésről beszélgetnek, olvasgatjuk a …
Érdekel a cikk folytatása? »