Kezdőlap / Tag Archives: kommunikáció

Tag Archives: kommunikáció

Receptfelírás egyszerű lélektana, titkos hatása

Ha úgy érezzük magunkat, hogy már csak az orvos tud rajtunk segíteni, receptfelírás révén hozzá tudunk jutni a vélt csodaszerhez, ami megoldja azt a problémát, amiért vettük a fáradságot, hogy meglátogassuk a házi orvosunkat, vagy más szakrendelést. Ténylegesen miért is megyünk orvoshoz? Mit várunk, mit remélünk ettől a vizittől? Számos …

Érdekel a cikk folytatása? »

Leküzdhető a magány

Kommunikációs lehetőségekkel teli világunkban számtalan módon ismerkedhetünk és ápolhatjuk meglévő kapcsolatainkat. SMS-ek, mobiltelefon, e-mailek, közösségi portálok, csevegők… sok-sok lehetőség és mind könnyen hozzáférhető. Mégis egyre több az elszigetelődött, magányos ember, fiatalok és idősek egyaránt. Hova vezethet ez? John T. Cacioppo és William Patrick kutatók szerint „ha a növekvő internethasználat kiszorítja …

Érdekel a cikk folytatása? »

Társkeresési ötletek páratlanoknak

A mai modern világban is meglepően sok a magányos fiatal. A hétvégeken otthon ülnek és arról álmodoznak, hogy egyszer majd betoppan hozzájuk a szőke herceg vagy a csodálatosan szép hercegkisasszony, aki azonnal beléjük szeret. Ez azonban sajnos nagy tévedés. Ha nem teszünk semmit annak érdekében, hogy megismerkedjünk valakivel, akkor örökké …

Érdekel a cikk folytatása? »

Olvass a sorok között

A kommunikáció két ember között a gyors és fejlődő világunkban, már gyakran nem szemtől szembe történik, ezért meg kell tanulnunk a sorok között olvasni, ha valakit meg akarunk ismerni. Sokszor esünk abba a hibába, hogy azt gondoljuk, bizonyára valami rejtett tartalmat akar közölni velünk partnerünk. Nem könnyű megismerni valakit csak …

Érdekel a cikk folytatása? »

Verbális és non verbális kommunikáció

Legfontosabb kommunikációs eszközünk a nyelv. Ez mind a beszélt, mind az írott nyelvre érvényes, feltéve, hogy a kommunikációban résztvevők azonos nyelven beszélnek, illetve írnak. A nyelv segítségével megvalósuló kommunikációt a pszichológusok verbális kommunikációnak nevezik, szemben a nonverbális kommunikációval, amelynek eszköze a cselekvés, a testbeszéd. Jellegzetes gesztus pl. a fejrázás vagy …

Érdekel a cikk folytatása? »

A szem jelzései

A szemkontaktus szabályozza a beszélgetést, tükrözi a rangsort, alkalomadtán felkelti a hazugság gyanúját. Mondjuk azt is, hogy valakinek mosolygós, szúrós, csillogó, szomorú. Amikor ezekhez a fordulatokhoz, folyamodunk, tudtunkon kívül az illető pupillájának nagyságát és a nézés mikéntjét írjuk le. Egy-egy szemkontaktus alkalmával betekintést engedünk lelkivilágunkba, Árulkodó, leleplező titkok sokaságát árasztja …

Érdekel a cikk folytatása? »

Windows Live Messenger

A Windows Live Messenger (régebben MSN Messenger) egy azonnali üzenetküldő alkalmazás. A Microsoft fejlesztette ki Windows és Mac OS gépekre. (A Windows XP-be alapból be van építve egy leegyszerűsített változata, a Windows Messenger.) A szoftver legfontosabb szolgáltatása az azonnali szöveges üzenetküldés, csevegés, melyekben, a használhatjuk a program grafikus hangulatjeleit is. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Dadogás

A dadogás olyan rendellenesség, melynek során a beszéd folyamatossága megtörik, mert a gyerek egy-egy szó elkezdésével küszködik. A beszélni tanuló gyereknél teljesen normális állapot, mert ekkor az izgalom, a gondolatok bősége és gyakorlatlanság szaggatott, egyenetlen beszédmódot eredményezhet. Iskoláskorára szinte minden gyerek kinő ebből az állapotból. Ha a dadogás továbbra is …

Érdekel a cikk folytatása? »

Beszélnek a pici kezek

A babajelek használata Magyarországon még nem túl elterjedt módszer, pedig számos előnnyel jár a baba és a mama számára egyaránt. Vegyük sorra ezeket az előnyöket, és oszlassunk el néhány tévhitet. Sok szülő tart attól, hogy vajon nem fog-e később kezdeni beszélni a gyermek, ha mindent megértünk, anélkül, hogy megszólalna. Sokéves …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hogyan kommunikáljunk a születendő gyermekünkkel?

Összességében: Mielőtt a világra jönnének, a babák hasonlóan viselkednek, mint születésük után. Például gyakorolják a légzést, a nyelést, sőt még az ujjukat is gyakorta szopják. Az édesanyjuk méhében töltött idő alatt rengeteg külső hatás éri őket beleértve az ízeket, a hangokat és akár fényt is képesek érzékelni. Akár tudatosan, akár …

Érdekel a cikk folytatása? »