Szerencsére az a népi mondás, miszerint egy állapotos nőnek „kettő helyett kell ennie” egyre inkább veszít a népszerűségéből: tudományosan bebizonyították, hogy ahhoz, hogy egy várandós nő a terhességét kielégítő módon ki tudja hordani, az első három hónapban a táplálékkal bevitt kalóriamennyiséget 150-nel, a maradék hat hónapban pedig 350-nel kell emelni. …
Érdekel a cikk folytatása? »A kismama étrendje
Hazánkban manapság a várandós nők átlagos zsír bevitel lényegesen magasabb a megengedettnél. Célszerű, ha zsiradékok biztosítják a napi összenergia- bevitel 25-30%-át. Terhesség alatt jelentősen fokozódik a vitamin- és ásványi anyag- szükségletünk, ezért a napi étrend összeállításából nem szabad mellőzni a főzelékféléket, salátákat. Ajánlott minél több nyers zöldség és gyümölcs fogyasztása, …
Érdekel a cikk folytatása? »Medvecukor okozta IQ csökkenés!
Terhesség alatt bizonyos táplálékokról le kell mondanunk, mint például a kávé, az alkohol, a túl cukros ételek, a magas zsírtalrtalmú ételek, és finn kutatók kimutatták, hogy még a medvecukorról is. Kutatók vizsgálták, finn terhes anyák kedvenc csemegéje milyen hatással van az anyaméhben növekedő magzatra. Elképesztő eredményeket tapasztaltak, ugyanis a a …
Érdekel a cikk folytatása? »Babázzunk felelősen!
Kevesen tudják, de az embriónak már az első három hónap alatt kifejlődnek a szervei. Amint megfogan, azonnal elkezdődik a fejlődés, így tehát az édesanya, aki még nem is tudja, hogy a szíve alatt egy másik életet táplál, máris képes őt mérgezni, amennyiben nem megfelelő életmódot él. A fejlődés belülről kifelé …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan kommunikáljunk a születendő gyermekünkkel?
Összességében: Mielőtt a világra jönnének, a babák hasonlóan viselkednek, mint születésük után. Például gyakorolják a légzést, a nyelést, sőt még az ujjukat is gyakorta szopják. Az édesanyjuk méhében töltött idő alatt rengeteg külső hatás éri őket beleértve az ízeket, a hangokat és akár fényt is képesek érzékelni. Akár tudatosan, akár …
Érdekel a cikk folytatása? »Terhesség és szülés
A terhesség kilenc hónapig tart egy kismamánál. Ebből az időszakból az első három hónap a legnehezebb, mert gyakoriak a hányással, hányingerrel járó rosszullétek. A vetélés, koraszülés veszélye is fokozottan fennáll ezekben a hónapokban. Ekkor még a várandós anya alakja nem változik meg, nincs jelentős súlygyarapodás. A magzat súlya gyarapodik, hossza …
Érdekel a cikk folytatása? »Baba-mama kapcsolat alakulása
A baba-mama kapcsolat már a fogantatástól kezdve kialakul. Egy test egy lélek. Megfigyelhető, hogy a magzat különböző módon reagál a környezeti ingerekre. Ez a kapcsolat nem szűnik meg a születést követően, akkor sem, ha a köldökzsinór már nem köti őket össze. A lelki kapcsolat után létrejön a fizikai kapcsolat. A …
Érdekel a cikk folytatása? »A narkotikumok hatása
Mint minden drognak ennek is bódító hatása van és közkedvelt nevén ismerve kokainnak nevezik őket, bár stimuláns szerek közé is sorolják. A kokacserjét nagyon rég óta használták és használják az indiánok, leveleit rágták étvágycsökkentő hatása miatt. A kokacserjéből a drogot a termesztés helyszínén kell kivonni belőle mert a szállítás során …
Érdekel a cikk folytatása? »Étkezés a terhesség alatt
Az anya az egyetlen táplálékforrása a magzatnak. A testsúly növekedés természetes velejárója a terhességnek és szükséges feltétele a magzat fejlődésének. Ez a testsúlynövekedés egy természetes folyamat, fokozatosan hétről hétre a várandóság második illetve harmadik hónapja alatt. Érdemes azért odafigyelni a testsúlynövekedésre, ugyanis, ha meghalad egy bizonyos értéket, akkor nehéz lesz …
Érdekel a cikk folytatása? »Tévhitek a terhesség alatti táplálkozásról
Néhány helyen szokták írni, hogy az optimális súlynövekedés terhesség esetén maximum 7-8 kg-nak kell lennie. Ez a nézet mára már idejét múlt, mert túl kevés a magzat egészséges fejlődéséhez. Azok a gyermekek, akiknek az anyja kevesebbet hízik 10 kilónál, gyakran koraszülöttek lesznek és nagyobb a valószínűsége, hogy a méhen beül, …
Érdekel a cikk folytatása? »