Kezdőlap / Tag Archives: rágcsáló

Tag Archives: rágcsáló

Aranyhörcsög

Élőhelyük: Az egykori Palesztina területén éltek, mára ott már nem túl gyakoriak. Föld alatti üregekben élnek, mint a mi hazai hörcsögünk és nappal nem is igen jönnek elő. Leírásuk: Felnőtt korukra elérik17-18 cm-t . Színük nagyon változatos, hiszen a tenyésztés következtében manapság már szinte minden színárnyalatban megtalálhatóak. Éjszakai állatok. A …

Érdekel a cikk folytatása? »

Kapibara

A tengerimalac rokona ez a világ legnagyobb rágcsálójaként számon tartott állat, vízidisznónak vagy úszódisznónak is hívják. A kapibara (Hydrochaeris hydrochaeris) zömök felépítésű, 55 kg körüli a súlya, testhossza eléri az egy métert. Színe barnás vagy vöröses. Szeme a feje tetejéhez közel helyezkedik el, így úszás közben jól kilát a vízből. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bevezetés a csincsillák világába

Sokakban felmerülhet most a kérdés:Mi az a csincsilla !? Erre roppant egyszerű a válasz a csincsilla egy nyúlszerű állat hosszú farokkal ezért nem is meglepő hogy a nyúlfajtákhoz tartozik.Ez a kis állat is csak úgy mint a többi rágcsáló magvakkal táplálkozik, de a legjobbak a boltban kapható eledelek. Ezeknek az …

Érdekel a cikk folytatása? »

Python regius avagy a Királypitona

Előfordulása Szenegáltól Szudánig van ahol 90-180 cm is megnőhet. Bár kis méretű óriáskígyó, az afrikai pitonok között ez a faj a legkisebb, de igen tekintélyes. A szárazabb évszakban nappal más állat által ásott földalatti üregekben rejtőzik, és éjszaka vadászik főleg rágcsálókra, épp ezért szeme gyengébb, és elsősorban a száján lévő …

Érdekel a cikk folytatása? »

Nyúl és tengerimalac együtt?

Egyre többen választanak rágcsálókat házi kedvencként, viszont kevesen rendelkeznek kellő ismerettel a tartásukat illetően. Szerencsés párosítás a törpenyúl-tengerimalac, de természetesen gondosan kell választanunk! Mivel a nyúl olykor rugdos, fontos, hogy nőstény nyuszit válasszunk, mert a hím az ivarérettség után szexuálisan aktív, és agresszívvá válik, bánthatja a malacunkat! Etetésüket illetően nincsenek …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tengerimalac etetésének titkai

Sokak számára egyértelműnek, és egyszerűnek tűnhet a malacka etetési feladatainak ellátása, ám nem látják át a dolgot teljességében. Sajnos sok téveszme található az interneten. Az egyik ilyen téves információ az itatás… Több oldal is hírdeti, hogy amennyiben kis kedvencünk friss zöldséget kap, nincs szüksége vízre. Ez természetesen nem igaz! Mindig …

Érdekel a cikk folytatása? »

A degu

A degu a rágcsálók fajtájához tartozó emlős. A kifejlődött egyedek testhossza kb 15-25 cm, súlya 1500-250 g. A farkuk majdnem olyan hosszú, mint maga a testük. A degu bundája szürkés, barnás színű. Mancsa ezüstszürke, farka végén egy fekete bojt van. Hátsó lábai igen erősek, a bajszuk hosszú, érzékszerveik igen fejlettek. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Milyen háziállatot válasszunk gyermekünknek?

Ön is hallotta már gyermekétől? – Anyu, Apu! Úgy szeretnék egy háziállatot! Bizony, eljön az idő, mikor a gyerek már nem a játékboltba akar elrángatni minket, hanem a kisállat-kereskedésbe. Hallja a baráttól, a játszótéren, az óvodában a társaitól, hogy azoknak milyen aranyos kisebb-nagyobb házi kedvence van otthon, s csakhamar ő …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tengerimalac mozgásigénye

Egyre divatosabbak a kistestű rágcsálók, mivel panelban is tarthatók. Viszont sokan nem tudják, hogy a tengerimalacnak – noha termete viszonylag apró -, hatalmas mozgásigénye van. A legcélszerűbb ketrecben tartani, mivel szellős, így nem kell aggódni , hogy hőgutát kap. (A tengerimalacoknak nincsenek verejtékmirigyeik, így nem tudnak izzadni, vagyis szabályozni testhőmérsékletüket). …

Érdekel a cikk folytatása? »