A szervezetünkben lezajló mindegy egyes folyamat hatással van a többire, így van ez a koleszterinszint esetében is.
A mozgásszegény életmód, az ennek egyenes következményeként kialakuló túlsúly, a magas vérnyomás, a dohányzás, a túlzott alkoholfogyasztás, a zsíros és egészségtelen étrend mind növeli a koleszterinszintet, mely számos komolyabb megbetegedéshez vezethet, csak a legelterjedtebbeket említve ilyenek az érszűkület, szívinfarktus és az agyvérzés.
A legtöbbet életmódváltással tehetünk egészségünk megőrzéséért, elsősorban a rendszeres mozgással és a táplálkozási szokásaink átalakításával.
Amennyiben koleszterinszintünk magasabb a megengedettnél, célszerű bizonyos ételek fogyasztását csökkenteni. A tojás, a belsőségek, a zsírosabb húsok tartoznak elsősorban ezek közé.
Mint minden betegség esetén, így itt is, a zöldség – és gyümölcsfogyasztás egyértelműen elősegíti az állapot javulását. Kifejezetten koleszterinszintre jótékonyan ható zöldségek a spárga, a cukkini, a paradicsom, valamint a citrusfélék, az articsóka, a dió, tökmag.
A halételek egészségünkre gyakorolt hatásáról talán felesleges is szót ejteni, de a könnyen elkészített csirkehúst is érdemes fogyasztani.
Az édességek és agyonsózott rágcsálnivalók helyett saláták, zsírszegény sajtok javasoltak. Az alkoholfogyasztással érdemes vigyázni, de alkalmanként egy-egy pohár minőségi vörösbor érrendszerünk egészségének megőrzésében segít.
A zöld tea jótékony hatását számtalan esetben bizonyították már, egyes kutatások szerint a koleszterinszint csökkentésében is szerepet játszhat.
A drogériák és gyógyszertárak polcain többféle jótékony hatású készítmény megtalálható már, melyek szintén a megfelelő koleszterinszint beállításában segíthetnek. A foghagyma kapszulák, a direkt erre a célra szolgáló gyógyteakeverékek, az articsóka kapszula és még számtalan szer áll szolgálatunkban egy egészségesebb jövő felé vezető úton.
Címkékegészség életmód étrend húsok koleszterinszint tojás zsír
Ezt mindenképpen olvasd el!
Hasmenés okai csecsemőkorban
A csecsemőkori hasmenések két nagy csoportba oszthatóak. Egyik forma a táplálék emésztésének zavara, fertőzés nélkül-ezt …