Agyunk a legerősebb fegyverünk. Gondolataink erejét, energiáját felhasználva megteremthetjük a gyógyulás lehetőségét. Nem csak az érzelmeinket tudjuk befolyásolni hanem a testi működésünket is. Tudományosan bizonyított tény, hogy a betegségeket le tudjuk győzni pusztán az akaratunkkal. Vagyis a pozitív agykontrollal. Elég ha azt gondoljuk, hogy egészségesek vagyunk, és ezt elmondjuk minden …
Érdekel a cikk folytatása? »Egy agykontroll tanfolyam első élményei
Az agykontroll alkalmazása során kapcsolatba kerülünk egy magasabb intelligenciával, egy erővel, mely eddig rejtve volt előttünk és mindez minket szolgál, értünk van. Félelmetes, amikor a módszer segítségével az ember rájön, hogy mindennek eddig is birtokában volt, valami miatt mégsem volt képes azt észrevenni és alkalmazni. Nevezhetjük ezt megvilágosodásnak, vagy akár …
Érdekel a cikk folytatása? »Mélyebb szinteken
Az agykontroll során különböző állapotokkal, tudatszintekkel találkozhatunk. Megkülönböztetünk Béta, Alfa, Théta és Delta szinteket. Ezek a szintek az agyhullám egyes változatait jelölik, melyek olyan elektromos energiák, amelyet agyunk termel. Ezeket a hullámokat elektroencefalográffal könnyen megmérhetünk, illetve a mérések alapján a hullámok osztályozása is megtörténik. Ezek alapján a Béta a 14 …
Érdekel a cikk folytatása? »Az agykontroll alapja: a meditáció
Az agykontroll alapja a relaxáció, teljes mértékben a meditációra épít. A meditáció erejének köszönhetően, hogy ha csak ezt a módszert tanulja meg az ember, és nem törődik a dinamikus meditációval (tanulás, gyógyítás, hatodik érzék), már akkor is nagyon nagyot léptünk előre. A meditáció közben az ember egy teljesen más világban …
Érdekel a cikk folytatása? »Képzeletbeli képernyőnk
A meditáció során az egyik legfontosabb – és valljuk be, sokak számára az egyik legnehezebb – teendőnk a vizualizálás. A képi megjelenítés, a képzeletünk ereje a meditáció közben kulcsfontosságú. Segítségével nem csak a nyugalmunk megalapításához szükséges képeket tudjuk megjeleníteni, hanem az agykontrol során a képességeink fejlesztésénél is nagyon fontos szerepe …
Érdekel a cikk folytatása? »Hozzuk vissza emlékeinket
Az agykontroll segítségével hatásosan fejleszthetjük memóriánkat. Bármilyen szám, élmény, esemény, név eltárolása és előhívása is sokkal gördülékenyebb a módszer elsajátításával, azonban ennek is, mint mindennek vannak feltételei. Ahhoz, hogy valamit az agykontroll segítségével könnyebben meg tudjunk jegyezni, ahhoz azt akarnunk is kell, illetve fontosnak kell azt éreznünk. Ennek alapján hiába …
Érdekel a cikk folytatása? »A meditálás után – agykontroll
Képzeljük el, hogy közvetlen, működő kapcsolatba kerülünk egy mindent átható, magasabb intelligenciával, ás egy hihetetlen pillanatban rájövünk, hogy amit eddig tudtunk a világról, az annál sokkal mélyebb. Milyen volna, ha ez az egész a mi szolgálatunkban állna, ha segítségül hívhatnánk bármikor, ha bölcsességet, megvilágosodást és segítséget adna? Ez az agykontroll. …
Érdekel a cikk folytatása? »Gyógyulás meditációval
Az elménknek óriási hatalma van testünk felett, mégis sokan csak misztikumnak, varázslatnak tartják mindezt, és az ehhez kapcsolódó pszichikus gyógyítást. Mégis, álljunk itt meg még a legelején egy pillanatra; nem baj-e, hogy az emberek elvesztették hitüket saját elméjük erejében és inkább a méregdrága orvosságokban és gyógyszerekben hisznek, melyeknek ráadásul további …
Érdekel a cikk folytatása? »Gyorstanulás a meditáció segítségével
A meditáció nem csak a lelki harmónia, a lelki béke és önmagunk megtalálásáról szól. Mindez a meditáció passzív szintjét jelenti. A dinamikus meditáció ennél sokkal több, teljesen új kapukat nyit meg az ember előtt, az éber állapottól eltérően más és más képességekre tehet szert, így többek között fejleszthetjük emlékezőképességünket, vagy …
Érdekel a cikk folytatása? »A passzív meditáción túl
Előző cikkünkben a passzív meditációról volt szó, bizonyos szintig bemutatásra is került, hogyan sajátítsuk el a szintünkre jutás módját. Azonban nem árt tudnunk, hogy ha elértünk a meditációs szintünket, akkor nem elég csupán ott maradnunk és várnunk, hogy valami történjen. Természetesen, ha megelégszünk ennyivel, már az is elég lehet, hisz …
Érdekel a cikk folytatása? »