Manapság egyre inkább hódít a jóga. Egyre több jógaiskola nyílik, egyre több az oktató. Azonban különböző fókuszba helyezik tanításukat, hiszen a résztvevők is különféle igényekkel, illetve elképzelésekkel keresik fel a stúdiókat. Mit találunk terítéken? – fitneszközpontúság Itt kifejezetten testedzésként használják az ászanákat (testhelyzeteket), az egészséges, erős és hajlékony test áll …
Érdekel a cikk folytatása? »Pranajama – A szellemi frissesség kulcsa
A Pranayama a levegő felvételének, egyenletességének, kontrollálásának és irányításának folyamata. A hinduk rendszeresen alkalmazzák, ezzel is elősegítve agyuk megfelelő oxigén-ellátását. A helyes levegővétel azért fontos számunkra, mert segítségével több oxigén jut a vérünkbe és az agyunkba, mely által életerősnek érezzük magunkat. A másik fontossága a kielégítő oxigénfelvételnek, hogy a Pranayama …
Érdekel a cikk folytatása? »A stressz hatása a menstruációs ciklus alatt
Kedves Hölgyeim! Bizonyára előfordult már Önökkel, hogy a menstruációs ciklus alatt a szokásosnál is rosszabb volt a közérzetük, esetleg komolyabb rosszullét kísérte azokat a bizonyos „nehezebb” napokat. Ennek a hormonális, és öröklött biológiai tényezőkön kívül számos más oka is lehet. Tény, hogy a stressz kihat testünk működésére, és rendkívüli hatással …
Érdekel a cikk folytatása? »Kapcsolat az anyaméhben
Közismert tény, hogy a Baba-Mama kapcsolat jóval a szülés előtt, szinte már a fogantatás pillanatában kialakul. Épp ezért, rendkívül fontos, hogy a szülés előtti időszak alatt is figyeljünk oda a magzatra. A stresszmentes életmód az egyik legfontosabb dolog, de természetesen sok más módszert ismerünk, amik segítségével biztonságosabbá, valamint kellemesebbé tehetjük …
Érdekel a cikk folytatása? »A jógaterápia tudományos alapja
A tudósokat azóta foglalkoztatja a jóga agyra és testre gyakorolt hatása, amióta az betört a nyugati világba. Az utóbbi évtizedek kutatásai a jóga hatékonyságát igazolták a hátfájás, a sclerosis multiplex, az álmatlanság, a rák, a szívbetegségek és a tuberkulózis eseteiben is. Köztudott, hogy a jóga rugalmasabbá tesz, fejleszti az egyensúlyérzéket, …
Érdekel a cikk folytatása? »Jóga: az első lépések
Mi is a jóga? A jóga, Indiában fejlődött ki, a hinduizmus és a buddhizmus közegében. Művelőjét jóginak hívják. Célja a testi, szellemi erők felébresztése. Kétféle jógát különböztetünk meg: testit és szellemit. Előnyei: A jóga előnyei között említhetjük az egészség- és közérzetjavító hatását, a mentális megtisztulást, valamint életminőség javulását. Az első …
Érdekel a cikk folytatása? »A jóga és a vallás kapcsolata, Elválaszthatók vagy erősen összefüggnek?
Vallás és jóga? Van vajon kapcsolat, vagy a jóga maga a vallás? A jóga kétség kívül spirituális célokkal bír, melyeket nem lehet elválasztani a vallástól, hiszen cél a legfőbb lény, azaz maga az isten elérése és a vele való egyesülés, ezáltal pedig a tökéletesedés. A hindu-, buddhista-, szikh- és dzsain …
Érdekel a cikk folytatása? »Fitness vagy jóga?
Napjainkban egyre több ember, főleg nyugaton, fedezi fel a jóga jótékony hatását. Nem találnak más megoldást egészségügyi problémáik gyógyítására és valljuk be, ha már semmi nem segít, olyan dolgokat is kipróbálunk, amitől azelőtt nem gondoltuk, hogy segíthet. Sokan a fitness kedvező hatásairól beszélnek, de tudjuk, hogy sokunknak nem ajánlott orvosilag …
Érdekel a cikk folytatása? »A jóga jótékony hatásai
A klasszikus jóga filozófiai rendszer, melynek gyökerei Indiából származnak. A jóga egy szanszkrit szó, a bibliai nyelvben az ősi Indiából. A gyökér yuj ami azt jelenti, hogy „igát”, illetve, hogy „egyesítse „. A jóga köti össze a testet a szellemet és lelket úgy, hogy felállítja minden szempontból az önálló harmóniát. …
Érdekel a cikk folytatása? »A jóga alaptételei
A modern jóga ősi, hinduista elvekre, elemekre épül, s ezeket mai napig tartalmazza modernebb változata ellenére. Alapgondolatai az erkölcsi alapelvek, a test megerősítése és jó állapotának megőrzése, etika, és az aszanák. Az aszanák a test egészségének megőrzéséhez a legmegfelelőbb pózok, pozíciók, melyekben testünk egyensúlyát vissza tudjuk állítani és meg tudjuk …
Érdekel a cikk folytatása? »