Kezdőlap / Tag Archives: közérzet

Tag Archives: közérzet

Émelygés

Az émelygés a gyomorból kiinduló kellemetlen érzés, ami rossz közérzettel, étvágytalansággal, levertséggel jár együtt. Különböző agyterületek sokfajta ingerlése válthat ki émelygést. Az agyból az ingerületek a tízedik agyideghez jutnak. Ez az ideg különösen a nyaki, mellkasi és hasi zsigereket látja el információkkal. Ha az ideg a gyomorra fejti ki hatását, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mi is az elme irányítás?

Manapság agyunk teljes területe még mindig tág fogalmat rejt magába,hiszen az orvostudomány nap mint nap kutatja rejtélyeit. Ezt a bonyolult és összetett szervünket használni és irányítani is két külön álló dolog,hiszen nap mint nap használjuk még sem mindig tudjuk irányítani. Azt, hogy miként lehet kontrollálni minden embernél más módon működik.Abban …

Érdekel a cikk folytatása? »

Összefüggés a vitaminok és korunk modern betegségei között

Elismert tény, hogy korunk sok betegségének oka: nem olyan étrenden élünk, ami tartalmazza a szükséges tápanyagokat. Ahhoz is kevés kétség fér, hogy az olyan súlyos degeneratív betegségek számának növekedése, mint a szívinfarktus, csontritkulás, rák és hasonlók, összefüggnek táplálkozási szokásainkkal. Az Egészségügyi Világszervezet egyik nemrégiben közzétett jelentése napi 400 gramm zöldség …

Érdekel a cikk folytatása? »

A fantasztikusan sokoldalú C-vitamin

A C-vitamin legfőbb étrendi forrásai: burgonya, gyümölcslevek, citrusfélék és friss zöldségek. Az egyes ételek C-vitamintartalma nagymértékben függ az évszaktól, a fajtától és a frissességtől. A tápanyag-kiegészítés okai A C-vitamin természetesen a skorbut gyors és hatásos ellenszere, de szerencsére ezzel a betegséggel most már nem túl gyakran találkozni a nyugati országokban, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A béta karotin biztonságossága és hatása

Béta-karotin szedhető pusztán az A-vitamin hatásáért, de a tápanyagok szabad gyököket pusztító képessége más szempontok miatt is hasznos kiegészítővé teszi. Több tanulmány kimutatta, hogy az alacsony béta-karotin felvétel kapcsolatban áll szívbetegségek és rák kialakulásával. Ezt szem előtt tartva hangsúlyozzák a táplálkozásszakértők napi két-három nagyadag gyümölcs és zöldség fogyasztásának fontosságát. Ha …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mennyire egészséges Ön?

Az egészség az alábbiakat jelenti: – Képes végigdolgozni a napot, és még az esti szórakozásra is jut energiája. – Megbirkózik a stresszel és a feszültségekkel. – Elméje éber és tevékeny. – Ellenáll a fertőzéseknek. Ez azt mutatja, hogy immunrendszere megfelelően működik. Számos fertőző megbetegedés különböző vitaminok hiányával függ össze. – …

Érdekel a cikk folytatása? »

Miért van mindnyájunknak szüksége vitaminokra és ásványi anyagokra?

„Ételed az orvosságod” Hippokratész (Kr. e. 460-370) „Egészséges embernek semmi szüksége külön vitaminokra. – Csak terhes nők, szoptató kismamák és bizonyos betegségekben szenvedők szorulnak rá kiegészítő vitaminokra. – A jól kiegyensúlyozott étrend tartalmaz minden szükséges vitamint és ásványi anyagot.” Kérdezze meg háziorvosát az étrendet kiegészítő vitaminokról és ásványi anyagokról, valószínűleg …

Érdekel a cikk folytatása? »

A halolajok csodálatos hatása

A halolajokról a legtöbb embernek a csukamájolaj jut az eszébe, amit évszázadok óta használnak az angolkór megelőzésére. Dr. Samuel Kay 1752-ben a manchesteri ispotályban használt először csukamájolajat a reumás fájdalmak és a csontbántalmak kezelésére. A viktriánus kor orvosai csukamájolajjal kezelték a köszvényt, a tüdőbajt, a légcsőhurutot, az idült bőrbetegségeket és …

Érdekel a cikk folytatása? »

Niacin és a pellagra

Két egymással rokonságban lévő vegyületet is neveznek niacinnak: a nikotinsavat és a niacinamidot (nikotinamid). A niacin másik ismert neve a B3-vitamin, a pellagra nevű hiánybetegség megelőzője. A pellagra legelső gyógymódja az élesztő-, hús- és tejkúra volt, de egészen a legutóbbi ideig nem volt ismeretes, hogy ez a gyógymód hatását a …

Érdekel a cikk folytatása? »

C-vitamin (aszkorbinsav)-alapvető vitaminforrásunk

A C-vitamint először Dr. Szent-Györgyi Albertnek sikerült elkülönítenie 1928-ban, ezért a felfedezésért Nobel-díjat kapott. A skorbut és a C-vitamin közti kapcsolatot már James Lind bizonyította 1768-ban. Az angol tengerészeket „citromosoknak” csúfolták a magukkal vitt citromok miatt. Ők ugyanis a citromlevet étrend-kiegészítőnek használták a skorbut megelőzésére. Az Egyesült Királyságban mintegy kilencmillióan …

Érdekel a cikk folytatása? »