Kezdőlap / Tag Archives: rovar

Tag Archives: rovar

Mit tegyünk, ha rovar repült a fülünkbe?

Nagyon zavaró, ha valamilyen rovar zümmög a fülünknél, hát még ha ritka esetben ugyan, de úgy dönt, hogy bele is repül. A hallójáratba került rovar zümmögése idegesítően felerősödve hallatszik, és természetesen mielőbb meg akarunk tőle szabadulni. Legjobb, ha mihamarabb orvoshoz fordulunk, de erre nincs mindig lehetőség, ilyenkor magunknak kell megpróbálnunk …

Érdekel a cikk folytatása? »

A muslica

Igazán érdekes lényeg ezek a muslicák, vagyis az ecet – vagy gyümölcslegyek. Nincsenek sehol egészen addig, amíg valamilyen gyümölcs nem kerül a lakásba. Utána viszont, nincs menekvés. Honnan jelennek meg csak úgy, szinte a semmiből, egyik pillanatról a másikra? És utána hova tűnnek? Még a tudósoknak is némi fejtörést okoz …

Érdekel a cikk folytatása? »

Allergia és irritáció a szabadban

Az allergiában szenvedőknek számos óvintézkedést kell megtenniük, ha kilépnek otthonukból. Ha érzékenyek vagyunk a darázs-, vagy a méhcsípésre, figyeljünk oda, ha gyümölcsöt vagy üdítőt fogyasztunk a szabadban. Ne mászkáljunk mezítláb a füvön, ahol darazsak táplálkoznak az apró virágokon, kerüljük a fatörzseket és a rönköket, ahova befészkelhetik magukat a darazsak, illetve …

Érdekel a cikk folytatása? »

Rovarcsípés és az allergia

A szúnyogokkal, méhekkel, darazsakkal való találkozást sajnos nem tudjuk egyszer s mindenkorra kiküszöbölni az életünkből, még akkor sem, ha a rovarriasztó szerek mára már többnyire hatékonyak. A szúnyogok, a kullancsok és a bolhák a táplálék miatt, míg a darazsak és a méhek azért támadnak, mert veszélyt éreznek. Amikor egy szúnyog …

Érdekel a cikk folytatása? »

Ki az az ájtatos manó?

Járjunk most utána ennek a mókás nevű állatkának! Kevesen tudják, de az ájtatos manó másik neve az imádkozó sáska, talán így közismertebb. Latinul mantis religiosa. Az egyenesszárnyú rovarok családjába tartozik. Kinézetét tekintve zöld színű, körülbelül 75 milliméter hosszú, teste három része a fej, a tor és a potroh. Feje jellegzetesen …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az anafilaxia (rovrcsípésallergia)

Az anafilaxia általában a klasszikus allergiás reakció jele. A rovarcsípésnél elsődleges hiba – a rossz beidegződés szerint – úgy gondoljuk, a kalciuminjekció mindent megold. A mai korszerű szemlélet szerint azonban az elsődleges gyógyszer az adrenalin és származékai. A többi gyógyszer – az antihiszraminol, a szteroidok – segítenek, de nem azonnal. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Rovarcsípés által okozott allergia

Időnként olvashatunk az újságban olyan híreket, melyek rejtélyes közúti balesetekről számolnak be: semmilyen magyarázat nincs arra, hogy az egyébként egészséges vezető miért tért át a bal oldalra, vagy miért zuhant Ie a szakadékba. Az utóbbi időben merült fel annak gyanúja, hogy a balesetet szenvedő emberek rovarcsípés által okozott allergiás tünet …

Érdekel a cikk folytatása? »

A darazsak és a méhek kolóniája

Az állatrendszertan több mint tízezer különböző darázsfajt ismer, ezek életmódjuk alapján számos csoportba sorolhatóak. Sok darázsfaj kolóniákban él, de léteznek magányos életmódot folytató fajok is. A darázstelepek minden évben új életet kezdenek. Ősszel a sejtekben bizonyos lárvák különleges táplálásban részesülnek, s ezek nem dolgozóvá, hanem vagy királynővé, vagy hímmé fejlődnek. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A termeszek

A termeszek faja egyike a nagy államalkotó rovaroknak, persze nem minden termeszfaj épít várat, de a várépítő termeszek egyszersmind államaik bonyolultabb felépítéséről is nevezetesek. A termeszek társadalmának tagjait hímek, a peterakás feladatát ellátó királynő, valamint a fészkeket építő és a kolóniát védelmező szárnyatlan dolgozók ezrei alkotják. A dolgozók egy része …

Érdekel a cikk folytatása? »