Kezdőlap / Tag Archives: tengerimalac

Tag Archives: tengerimalac

Kapibara

A tengerimalac rokona ez a világ legnagyobb rágcsálójaként számon tartott állat, vízidisznónak vagy úszódisznónak is hívják. A kapibara (Hydrochaeris hydrochaeris) zömök felépítésű, 55 kg körüli a súlya, testhossza eléri az egy métert. Színe barnás vagy vöröses. Szeme a feje tetejéhez közel helyezkedik el, így úszás közben jól kilát a vízből. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tengerimalac szaporodása

A nőstény tengerimalac nagyon hamar, már 4-5 hetes korában ivaréretté válik. Ezért nagyon fontos, hogy ne legyen együtt tartva a hímmel, mert ilyen fiatal korában még nem képes egészséges utódokat világra hozni, és az ő élete is kockázatossá válik. A megfelelő kor a fedeztetésre az 5-6 hónapos kor, és ez …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tengerimalac vízszükséglete

Az első, és a legfontosabb a tengerimalac táplálásában, a víz. Aki azt hiszi, hogy a malac nem iszik vizet, az téved. A legfontosabb, hogy mindig legyen előtte friss víz, mert könnyen kiszáradhat, főleg nyáron. A tengerimalac nem tud annyi vizet kinyerni a zöldségből, hogy elegendő legyen a szervezetének, és nagyon …

Érdekel a cikk folytatása? »

Vajon mit eszik a tengerimalac?

A tengerimalac etetésében, a legnagyobb hangsúlyt fektessük a megfelelő mennyiségű szénára. Nemcsak hogy ez az állat fő tápláléka, de sok vitamint biztosít, elősegíti az emésztést, és koptatja a folyamatosan növő fogakat. Kevesen tudják, de a tengerimalacoknak 20 foguk van (4 metsző, 4 elő zápfog, és 12 zápfog). A szénának nemcsak …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tengerimalac gondozása

A tengerimalac megfelelő gondozását a következő módon végezhetjük. Nem kell sokat tennünk, elegendő, ha megfigyeljük egy kicsit malackánk viselkedését, és máris magától adódik hogy mit kell tennünk. A tengerimalac társas lény, aki nagyon szeret fajtársaival együtt élni, játszadozni. Általában nem verekednek egymással, hanem szívesen fogadják a társaságot, legyen az nőstény, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tengerimalac ápolása

A tengerimalac egészségügyi ápolásához a következők tartoznak: körömápolás, fürdetés, fésülés. A jó közérzet, és jókedv fenntartásához pedig játékokat is biztosíthatunk kedvencünknek. A tengerimalac karmát havonta egyszer érdemes levágni, hiszen nem tudja úgy koptatni, mint vadon élő társai. Ehhez beszerezhető speciális körömvágó olló is, de sima körömcsipesz is megteszi, ha ügyesek …

Érdekel a cikk folytatása? »

Jellegzetes malac szokások

A tengerimalacok szaglása nagyon fejlett, sőt, fejlettebb, mint gondolnánk. Éppen emiatt kommunikációjuk feromon – jelzéseken alapul. Az illatoknak fontos szerepük van a viselkedésben, a táplálkozásban, és a szaporodásban is. A feromonok hormonok, melyet az arra „szakosodott” mirigyek termelnek. Lássunk egy példát: A tengerimalac, miután világra hozta kölykeit, ilyen feromonokat bocsájt …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tengerimalac kommunikációja

A tengerimalacok rengeteget kommunikálnak, szólnak nekünk, ha éhesek, ha szeretetre vágynak, vagy ha valami fáj nekik. Ezeket különböző hangjelzésekkel adják tudtunkra, mi pedig hálásak vagyunk nekik, hogy segíthetünk rajtuk. Ha a tengerimalac berregő hangot hallat, akkor általában – az egyneműeknél – a dominanciát fejezi ki ezzel, de akár a párzás …

Érdekel a cikk folytatása? »

Tengerimalac fajtái

A tengerimalacok fajtáit, elsősorban a külső jellemzőik alapján különböztetjük meg. A szőr típusa, és jellemzői mellett a testfelépítés, a fülek, és a fejforma egyaránt meghatározzák malackánk fajtáját. Rövid szőrűek azok a malacok, akik testén egyforma hosszúságú, és sűrűségű szőr található, ezek között is megkülönböztetünk egyszínűeket, és több színből álló színváltozatokat. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tengerimalac színváltozatai

A tengerimalacokat nemcsak jellemzőik, de színük alapján is megkülönböztethetjük. Számos színváltozatot ismerünk, melyek egytől egyig nagyon aranyos külsőt kölcsönöznek malackáinknak. A 14 alapszín után, két-, vagy több színből álló színváltozatokat ismerünk, melyek alapján pontosan meghatározhatjuk a kategóriákba sorolást. Aguti: A vadon élő tengerimalacnak is ilyen színe volt, ez tehát a …

Érdekel a cikk folytatása? »