Kezdőlap / Tag Archives: vese

Tag Archives: vese

A tüdődaganat

A legtöbb tüdőben lévő daganat a tüdőszövet sejtjeiből fejlődik ki, de a szervezet más helyein kialakult daganatok is ráterjedhetnek a tüdőre, azaz áttétet képezhetnek. A tüdődaganat férfiakban és a nőkben egyaránt a leggyakoribb daganat. Még fontosabb, hogy a daganat okozta halálozás leggyakoribb oka mindkét nemben. Okok Legfőbb oka a dohányzás. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A hajhullás és lehetséges okai

A hajhullás meglehetősen gyakori jelenség. Naponta 50-100 szál hajunk hullhat ki, ami normálisnak tekinthető. Ha folyamatosan ennél több hajat veszít, keressen fel egy hajszakértőt vagy egy szakorvost a pontos diagnózis felállítására. A hirtelen fellépő hajhullás egyéb komoly betegségeknek is jele lehet, ezért mindenképpen beszéljen szakemberrel. A hajhullás lehet átmeneti is, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A diétázás ártalmai

Amikor a helyes táplálkozás áldozatául esik abbéli igyekezetünknek, hogy karcsúbbak legyünk, a haj, a köröm és a bőr nagy árat fizet. Nagyon sokan például igyekeznek kiiktatni étrendjükből a zsírokat, holott a szervezetnek szüksége van bizonyos mennyiségű esszenciális zsírsavra. Ezek tartalmazzák azokat a zsírokat, amelyek elengedhetetlenül fontosak a test funkcióinak működéséhez, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Neked milyen a testszagod?

Apokrin verejtékmirigyek. A testszagot okozó verejtéket az apokrin mirigyek választják ki, amelyek a testünkön elszórva találhatók: a hónaljakban, az arcon, a mellkason, az ágyéki részen és a végbél környékén. Ezek a mirigyek a bőr felületéhez közel eső szőrhagymákba torkollnak. Minden ember testszaga változik az egészségi és a lelki állapotától függően. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hólyagkő

A húgyhólyag a vizelet befogadására szolgáló, a kismedencében elhelyezkedő, citrom nagyságú, izmos falú, üreges szerv. Belső felszínét nyálkahártya borítja. A húgyhólyag részei: a hólyagalap, a hólyagtest, a hólyagnyak és a hólyagcsúcs. A vesékben folyamatosan kiválasztódó vizelet a húgyhólyagban gyűlik össze. A hólyag háromszáz-ötszáz milliliter vizeletet tud befogadni. A telt hólyag …

Érdekel a cikk folytatása? »

A stressz és az immunrendszer kapcsolata

Amikor stresszhelyzetbe kerülünk, a szervezetben hatalmas mennyiségű adrenalin kering, felkészítve a testet a vészhelyzetre. A szervezet által felszabadított adrenalint a szakirodalom általában „küzdj meg, vagy menekülj!” (fight or flight) válasznak nevezi. Ez arra készíti fel a szervezetet, hogy megbirkózzon a hirtelen fizikai veszélyekkel, mint például egy baleset vagy bármilyen káros …

Érdekel a cikk folytatása? »

A stressz hasznos is lehet a szervezetre

Mindannyian átélünk stresszhelyzeteket – bizonyos mennyiségű stressz tulajdonképpen hasznos is, hiszen fenntartja motivációnkat. Időnként azonban úgy tűnik, mintha a stressz eluralkodna életünkön, és ilyenkor káros hatással lehet egészségünkre. Ezeket a hatásokat alaposan felderítették már. A depressziót, a krónikus szorongást és a szervezet legyengülését mind a stressznek tulajdonítják. A stressz szótári …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Sitali és a Kapalabhati légzés

Sitali légzés Ez a légzési technika frissítő és nyugtató hatással van a testre, ezért kitűnő a Pitta lélek kiegyensúlyozására. 1. Helyezkedjen el kényelmesen, egyenes háttal. Csukja be a szemét. 2. Nyelve két oldalának felpöndörítésével formáljon egy kis cső alakzatot. Nyújtsa ki a nyelvének a hegyét, és vegyen levegőt ezen a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A pranajama

A pranajama a szanszkrit nyelvben a légzés tudományát jelenti. A légzés a jóga fontos része, amelyről még szó lesz. A prana az életet adó erő vagy energia, ami a légzéstechnikák tudatos használata közben önti el a testünket, és ami a test, a lélek és a szellem teljes egyesüléséből fakadó nyugodtság …

Érdekel a cikk folytatása? »

Helyes légzés a nyugalomért

A rekeszizomlégzés Hajtsa végre a következő lépéseket, és meglátja, jó úton fog haladni a helyes lélegzés irányába: 1. Üljön vagy feküdjön le kényelmesen egy csendes helyen. 2. Tegye a jobb kezét a hasára, a bal kezét a mellkasára. Lélegezzen természetesen. Eközben figyelje meg, melyik keze emelkedik, süllyed. Ideális esetben a …

Érdekel a cikk folytatása? »