Kezdőlap / Tag Archives: virágpor

Tag Archives: virágpor

Szabaduljunk meg az allergiás tünetektől!

Több gyógyszerünk van az allergia tüneteinek enyhítésére. Ezek közül a legfontosabbak az antihisztaminok. A kezelőorvos az egyéni érzékenységnek megfelelően azt az antihisztamint írja elő, amelyet a beteg a legjobban képes elviselni, és ami a leginkább alkalmas a panaszok megszüntetésére. Sajnos ezek a gyógyszerek egyénenként változó mértékben bágyadtságot, álmosságot okozhatnak. Ezért …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mit tegyen az allergiás beteg?

Elsősorban kerülni kell az allergént, a kiváltó anyagot, mert ha nincs allergén, allergiás betegség sincs. Jól tudják ezt a már régóta az allergiában szenvedő betegek. Aki a füvek virágporára érzékeny, az ne töltse szabadságát május-júniusban az Alföldön vagy a Balaton mellett, hanem utazzék inkább hegyvidékre, ahol még nem virágoznak a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Allergia és a szénanátha

Sokan nem tudják, de a szénanátha és a parlagfű allergia között nincs is semmiféle különbség. A nátharohamok ismétlődése évről évre ugyanabban az időszakban a szénanátha kórisméjét úgy, mint a parlagfű allergiánál, de a kiváltó ok tisztázása a szakorvos feladata. Az orvos kikérdezi a beteget a családban előforduló allergiás betegségekről. Volt-e, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A szénanátha

A szénanátha: Maga az elnevezés félrevezető: a szénanáthát, nem a széna okozza. Rendszerint virágpor allergiáról van szó, melyet a tavasszal és nyáron a füvek, fák, gyomnövények virágából szálló pollen (virágpor) idézi elő. A pollen hatására a sejtek hisztamint és egyébvegyületeket választanak ki, ez váltja ki az orr váladékozását, az orrmelléküregek …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az allergia okai, tünetei és kezelése

Az allergia egy túlzott immunreakció olyan anyagokra, amelyek átlagos körülmények között, a szervezet részéről semmilyen reakciót nem váltanak ki. Azokat az anyagokat, amelyek allergiát okoznak allergéneknek hívjuk. Az allergének lehetnek például: a virágpor (pollen) különböző vegyszerek (mosószerek, aceton, stb) ételek (vanília, kagyló, csokoládé, tej, stb) rovarcsípések (méh, hangya, pók, stb) …

Érdekel a cikk folytatása? »

Méz abc

A régi egyiptomiak szerint az istenek könnyei méz formájában hullanak a földre. A méz 80%-ban természetes cukorból áll, mely azonnali energiához juttatja a szervezetet, segítve a szellemi, testi fáradtság leküzdését. Rengeteg vitamint tartalmaz. Megtalálható benne a B-, C-vitamin, kalcium, foszfor, nátrium és kálium sőt még folsav is. Egyes fajtákban a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Apiterápia, gyógyító anyagok a méhkaptárból

Api szó jelentése méz, a terápia a gyógyítás, az apiterápia a mézzel történő gyógyítást jelenti. Minden olyan anyag, amit a méhek a méhkaptárban előállítanak az emberek számára gyógyító hatással bírnak, Ezek a természetes anyagok, egyrészt az egészség megóvására szolgálhatnak, más részt, több betegséget hatékonyan gyógyítanak. Az emberi szervezet számára nagyon …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyomnövénypollenek támadása élen a parlagfűvel

A gyomnövény kifejezés gyűjtőfogalom, mely rendkívül sokféle nemzetségbe és fajba tartozó növényeket fog egy csokorba. Nehéz ellenük védekezni, mert többségük évelő és évente többször termő. Időnként nap, mennyiségű pollent bocsátanak a levegőbe: egy pásztortáska vagy egy pipacs 50 ezer magot is termelhet. Könnyű pollenszemcséjük messzire, akár több kilométerre is elszállhat. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Allergizáló gyomnövények

A legismertebb gyom a csalán, mellyel úton-útfélen találkozhatunk. Amellett, hogy a természetgyógyászatban különböző emésztőrendszeri megbetegedésekre alkalmazzák, nem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy esetenként allergizáIliat is. A növény májustól szeptemberig termel pollent, ami a széllel terjed. Mivel egy fontos gyógynövény teljes kiirtása nem lenne célszerű a betegek legalább a kertjükből távolítsák …

Érdekel a cikk folytatása? »

A fűpollenek hatása szervezetünkre

A fű a világon a legelterjedtebb növényféle, egyaránt megtalálható a trópusokon és az északi országokban. Magyarországon kb. 240 fűféle él. Népes családról van tehát szó, mégis egyszerűen csak „fűfélék által okozott allergiáról” beszélünk. Ennek az az oka, hogy azok a fehérjekomponensek, melyek az allergiát kiváltják, szinte minden fűfélében megtalálhatók. Aki …

Érdekel a cikk folytatása? »