Szervezetünk nap mint nap különböző veszélyeknek van kitéve. Az immunrendszer hivatott arra, hogy felvegye a harcot ezekkel szemben. Az immunrendszer az emberi szervezet egyik legösszetettebb működésű rendszere. Az anyatejjel táplált csecsemők édesanyjuk szervezetéből ideális összetételben megkapják azokat a védelmi anyagokat, amelyekre az ő szervezetüknek szüksége van. Később azonban a kicsik …
Érdekel a cikk folytatása? »Kecsketejjel a betegségek ellen
A kecske a szegény ember tehene a mondás szerint. Régebben sokan hozzájutottak a kecsketejhez, melynek fogyasztása sok tekintetben előnyösebb a tehéntejjel szemben. Mielőtt felfedezték a forralás nyújtotta kedvező hatásokat, a kecsketej biztos mód volt arra, hogy ne kapják el a TBC-t, amit a kecsketej nem terjeszt, míg a tehéntej igen. …
Érdekel a cikk folytatása? »Vitamin nyusziknak
Sok állattartó teszi fel magában a kérdést, hogy egészséges e a kedvence, és megkap e mindent, amire szüksége van. Ez így van a törpenyúl gazdiknál is, a cicásoknál is, és más kisállat gazdijánál is. Mindannyian azt szeretnénk, ha kisállatunk egészséges lenne, és sokáig élne. A jó, hogy ebben mi segíthetünk, …
Érdekel a cikk folytatása? »Ha késik a kis jövevény…
Napjainkban a párok nagy része előre eltervezi, mikorra szeretné, ha megérkezne a baba az életükbe. De mi történik akkor, ha hosszas próbálkozás, hónapok, esetleg évek eltelte után sem kopogtat a gólya? A gyermekáldás elmaradásának számtalan különböző, szervi és lelki oka lehet. Természetesen elsősorban szakember segítségét kell kérni. A meddőségi központok …
Érdekel a cikk folytatása? »Házi kedvencünk a kutya
Sok idő telt el azóta, mikor az első emberi települések körül ólálkodó, hulladékok között szaglászó kutyák, nagy becsben tartott háziállatokká válhattak. Az ember legjobb barátja tartja a mondás a kutyáról. Legyen az sportkutya vagy kopó, munkakutya vagy öleb, a gazdi és háziállata között különleges, és sokszor eltéphetetlen kötelék alakul ki. …
Érdekel a cikk folytatása? »Menstruációs problémák
A menstruáció előtti tünetegyüttes (premenstruális szindróma,PMS) az ár,amit a nőknek olykor fizetniük kell azért,hogy a természet őket tüntette ki az utód világrahozatalának képességével. Az ovulációt követően (a havi ciklusnak nagyjából a felénél) megnő a progeszteron nevű hormon mennyisége,amely előkészíti a méh belső falát a megtermékenyített petesejt számára. Ám pár nappal …
Érdekel a cikk folytatása? »Őszi lombhullatás
Őszi lombhullatás… én csak így hívom, amikor átvitt értelemben több hajam marad a fésűben vagy hajmosás után a fürdőszobában, mint a fejemen. Ilyenkor egy marék hajtól kell búcsúznom. A látvány ijesztő, fésülködni sem mer az ember lánya, hiszen kopaszon még a szüleim sem ismernének rám. Valójában több oka lehet, nem …
Érdekel a cikk folytatása? »Összefüggés a vitaminok és korunk modern betegségei között
Elismert tény, hogy korunk sok betegségének oka: nem olyan étrenden élünk, ami tartalmazza a szükséges tápanyagokat. Ahhoz is kevés kétség fér, hogy az olyan súlyos degeneratív betegségek számának növekedése, mint a szívinfarktus, csontritkulás, rák és hasonlók, összefüggnek táplálkozási szokásainkkal. Az Egészségügyi Világszervezet egyik nemrégiben közzétett jelentése napi 400 gramm zöldség …
Érdekel a cikk folytatása? »Túladagolhatjuk-e a vitaminokat?
Hiába hasznosak és nélkülözhetetlenek, a vitaminokból nem csak a túl kicsi, de a túl nagy mennyiség is nem várt következményekkel járhat. Ha valaki például rengeteg béta-karotinban gazdag sárgarépalevet iszik, a tenyere és a talpa narancssárgás színűvé válik. Ez a jelenség visszafordítható és nem ártalmas, ám vannak olyan vitaminok, amelyek túladagolása …
Érdekel a cikk folytatása? »Az A-vitamin és a túladagolás kockázata
Az A-vitamin nemcsak abban segít, hogy lássunk a sötétben. Segíti a fehér vérsejtek előállítását s működését, részt vesz a csontképzésben, szabályozza a sejtek növekedését és osztódását. Ez utóbbi miatt sok kutató kereste az összefüggést az A-vitamin és a rák között, vizsgálva, hogy béta-karotin (elővitamin, ami A-vitaminná az emésztőrendszerben alakul át) …
Érdekel a cikk folytatása? »