Kezdőlap / Tag Archives: izom

Tag Archives: izom

Mit kívánsz a hátad közepének?

A gerincfájdalom napjainkra mondhatni népbetegség: szinte bármelyik életszakaszban előfordulhat, és a tévhittel ellentétben ugyanannyi fiatalt, mint 55 év feletti felnőttet érint. A gerincfájdalmak évente több kiesett munkanapot okoznak, mint bármilyen más betegség, kivéve az ízületi és egyéb mozgásszervi betegségeket. Ebben az esetben a fájdalom nem csak egy tünet, amely valami …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyerekkori edzés

Európában egyre gyakoribb a gyerekek túlzott méretű elhízása, és most nem egy adott korcsoportra kell leszűkíteni ezt a tényt, ugyanis ez jellemző az egész fiatalságra, egész kis kortól a serdülőkorig. Az az aggasztó, hogy már nem lehet elég korán figyelmeztetni csemeténket, hogy haladjanak az arany középúton, hogy ne legyenek később …

Érdekel a cikk folytatása? »

A testépítő táplálkozása

A sportban, így a testépítésben is vitathatatlan szerepe van a táplálkozásnak. Ma már mindez tudomány. A munka végzéséhez fűtő- és üzemanyagra van szükség, persze ezek mennyisége és minősége is függ a munkavégzésünk energiaigényéről, és a munkavégző ember jellemzőitől is. Bizonyos sportágakban, mint például a vízilabda, atlétika, az erőállapot növelésének igénye …

Érdekel a cikk folytatása? »

Testépítés nőknek

A női testépítés egyre népszerűbb manapság. A fő cél, hogy a tükörnek és a centiknek higgyünk, ne a kilóknak. Hiszen az izom nehezebb, mint a zsír. Így nagy valószínűséggel pár hónap edzés után több kilók leszünk, mint voltunk. Viszont a testünk formálódik. Sokan drasztikus fogyókúrában kezdenek, ami által kilóban kevesebbek …

Érdekel a cikk folytatása? »

A hát edzése

A hátizom erősítése nem csak esztétikai kérdés. Az erős hát a testépítőknek elsődleges, azonban a hétköznapi, egyszerű emberek számára is legalább olyan fontos, hogy megfelelően fejlett legyen e testrészük. A gyenge hátizmok eredménye a rossz testtartás, a hátfájás. A hátizmok rendszeres megdolgoztatásával és nyújtásával mindez elkerülhető, a sérülést és a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A formás vádli kulcsa

A vádli egy makacs izomzat. Nem mindenkinek adatott meg, hogy formás lábszárral sétáljon az utcán. Itt a tavasz, mindjárt beköszönt a nyár és ha szétnézünk az utcán akkor láthatjuk, hogy előző mondatunk mennyire igaz. A jó idővel együtt előkerülnek a rövidebb nadrágok is és láttatja, kinek mennyire formás, vagy nem …

Érdekel a cikk folytatása? »

Egy lábedzés krónikája

Testünk izmai közül nagy valószínűséggel a comb (kvadricepsz) az, melyik a legtöbb munkát igényli. Egy-egy combedzés után sokan alig bírnak lábra állni, izomfájdalom, lábremegés, bizoyntalan járás és szédülés keletkezhet egy keményebb combanp után. Ez persze azt jelenti, hogy megfelelő terhelést kapott lábunk és nem amrad el a fejlődés, mégis sokan …

Érdekel a cikk folytatása? »

Testépítés III – Szálkásító étrend

A szálkásítás alatt, mint arról már írtam más étrendet kell alkalmazni, hisz más a célunk. Nem növelni szeretnénk az izmokat, hanem hangsúlyossá tenni a felesleges zsír elégetésével. Ebben az időszakban a legalapvetőbb különbség az előzőhöz képest a kalória bevitel. Míg az izomépítésnél több kalóriát vittünk be, mint amennyire a szervezetnek …

Érdekel a cikk folytatása? »

Tartsuk be a szabályokat!

A test izomzata a test tömegének kb. 40-a az átlag embereknél, az aktív sportolóknál ez több mint 50 százalékát teszi ki. Az izom 75 százalékban vizet és 20 százalékban fehérjét tartalmaz, további 5 százalék a szénhidrátokból, zsírokból és ásványi sókból tevődik össze. Az izom rostokból áll, annál nagyobb a mérete …

Érdekel a cikk folytatása? »

Edzés előtt – mekkora az akkora?

A testépítés elkezdése előtt természetes elvárás, hogy az edzés során testméreteink változzanak, közelítsenek az esztétikusnak mondható méretek felé. Az edzéseink hatását jól ellenőrizhetjük, ha már a munkánk megkezdése előtt megmérjük egyes testrészeinket. Tehát mérőszalagot elő és kezdjük el a méréseket – figyelem, lesz meglepetés biztos, menyire kicsi az, amit eddig …

Érdekel a cikk folytatása? »