A Pranayama a levegő felvételének, egyenletességének, kontrollálásának és irányításának folyamata. A hinduk rendszeresen alkalmazzák, ezzel is elősegítve agyuk megfelelő oxigén-ellátását. A helyes levegővétel azért fontos számunkra, mert segítségével több oxigén jut a vérünkbe és az agyunkba, mely által életerősnek érezzük magunkat. A másik fontossága a kielégítő oxigénfelvételnek, hogy a Pranayama …
Érdekel a cikk folytatása? »Gyermekünk született.
Az anoxia rendkívül veszélyes állapot. Az újszülötteknél akkor fordul elő, amikor születéskor nem sírnak fel és nem vesznek levegőt. Ebben az állapotban nem jut oxigén az agyba, ami legelőször a központi idegrendszert támadja meg. Amennyiben az agy nem kap oxigént 4 – 6 percig, a központi idegrendszer visszafordíthatatlan károsodást szenved. …
Érdekel a cikk folytatása? »Lélegezz…
A földön élő emberek közül minden második, megy haza azzal a kijelentéssel, hogy „Fáj a hátam, mit tegyek?” Sajnos gyakori, problémát jelent a hátfájás, de ezt csak akkor értjük meg pontosan ha visszakanyarodunk, felegyenesedett őseinkhez, a majomszerű előemberekhez. Gerincünk nem alkalmazkodott még a teljesen az egyenes járás okozta teherhez, csigolyáink …
Érdekel a cikk folytatása? »Mikor fordulhat elő a horkolás?
Előfordulhat a horkolás korlátozott orrlégzés esetén például, főleg hanyattfekvésben, amikor belégzéskor a tüdőben és a légcsőben keletkezett vákuum a nyelvgyököt, és a gégefedőt hozzápréseli a garatfalhoz. Ez egyrészt hangos horkolást okoz, másrészt komoly alvási zavarokat is jelenthet. Ezt nevezzük alvási aphoe-nak. Ha a horkolás az illetőt nem zavarja, nem számít …
Érdekel a cikk folytatása? »A légzés és a bemelegítés szerepe
A testépítők – illetve minden más sportot űző – között a legfontosabb szabályok közé tartozik, hogy mindig, minden körülmények között az orron keresztül szívjuk be és a szájon keresztül fújjuk ki a levegőt – kifújáskor erős ’sss’ hangot hallatva. A gyakorlatok végzésekor minden mozdulatsorhoz egy teljes be- és kilégzés tartozik. …
Érdekel a cikk folytatása? »A jóga öt alapelve
A jóga alapvetően három pillérre épít, ezek a következők: – ászanák, vagyis pózok – pránájáma, vagyis jógalégzés – és a meditáció. A gyakorlatok végzése során, tudatossá tett légzéssel, befelé figyeléssel a mindennapi élettől hajszolt ember képessé válhat arra, hogy valódi belső békére tegyen szert, testileg és lelkileg is kiegyensúlyozottá, egészségesebbé …
Érdekel a cikk folytatása? »A meditáció fajtái
A meditáció, egy egyszerű folyamata testünk ellazításának, mely még akkor is működhet, ha nem hiszünk semmi ezoterikus dologban. Ez egy tanulható folyamat, mely segíti testünk ellenálló-képességét. A meditációnak sok haszna megfigyelhető, ezek közül néhány példa az önismeret, saját magunk elfogadása és szeretete, ezáltal kiegyensúlyozottabb élet. Így könnyebb a stresszhelyzeteket átvészelni. …
Érdekel a cikk folytatása? »A meditáció légzéstechnikája
A meditáció célja, hogy az egyén megnyugodjon, ezt a légzéstechnikával lehet elérni. Az első lépés a meditáció során, hogy a külső zavaró dolgokat ki kell zárnunk. Ehhez mindenképpen egy nyugodt helyre van szükségünk. Üljön le egy kényelmes helyzetben, de akár le is feküdhet. Azért ajánlott a kényelmes ülés inkább, hogy …
Érdekel a cikk folytatása? »Lazító testhelyzetek
Megnyugtató torna vagy sem?-nos igen ez egy otthon is végezhető lazulást elősegítő torna. Nem csak test mozgás hasonlít ugyanis a meditációs állapothoz is hiszen itt is szellemi elmélyülésről is szó van. Lehetővé teszi ,hogy rátaláljunk önmagunkra rejtett érzéseinkre,gondolatainkra. Itt is sok gyakorlásra kell számítani ugyanis az első időkben annak aki …
Érdekel a cikk folytatása? »Meditáció folyamata
Nagyon sokféle képen lehet meditálni. Különböző vallások, és iskolák más más módon tanítják. De egy dolog mindegyikben megegyezik, a meditáció lényege, hogy az ember a belső „hangjaira” figyeljen. Meditációs gyakorlatok elején mindig érdemes az agyunkat kiüríteni, ez nem minden esetben megy könnyen. Meg kell próbálni nem gondolni semmire. Ezután következhet …
Érdekel a cikk folytatása? »