Hajápolási alapanyagok Hogy megértsük a címkék feliratait, először is azokat a szabályokat kell megértenünk, amelyek arra vonatkoznak, hogy a termelőknek hogyan kell az információkat közölni. A kiskereskedelmi forgalomban lévő, és most már a szalonok termékein is, az alapanyagokat mennyiségük alapján csökkenő sorrendben kell feltüntetni (első helyen a legnagyobb százalékban előforduló …
Érdekel a cikk folytatása? »Személyre szabott hajápolás
A hajápoló termékek előállítására az egész világot behálózó iparág létesült. Akár a drogériák, a szupermarketek, a bioboltok sorai között járkálunk, akár a fodrászszalonban nézelődünk, a hajápoló termékek kiválasztása meglehetősen bonyolult feladat, hiszen annyiféle-fajta termék kapható. Mégis hogyan válasszuk ki közülük a hajunknak megfelelőt? Legelőször is érdemes megkérni egy szakképesítéssel rendelkező …
Érdekel a cikk folytatása? »A növényektől a laboratóriumig
A minél ragyogóbb és sugárzóbb szépség elérését segítő kozmetikai recepteket már a legősibb írott irodalomban is találtak. A gyógyítók, spirituális vezetők vagy kozmetikusok természetes növényi alapanyagokat használtak a tonikok, a tinktúrák és a kenőcsök elkészítéséhez. Köszönetüket és hódolatukat fejezték ki a növény lelkének azért, mert az megosztotta hatékony erejét az …
Érdekel a cikk folytatása? »Felejtsük el a félkész ételeket
A nyugati társadalom betegsége az elhízottság. Az alacsony tápértékű, de magas kalóriatartalmú ételek, a méreganyagok szervezetünkbe történő beépülése (a félig vagy a nem jól emésztett ételek formájában) és a többletfogyasztás – többet fogyasztunk, mint amennyi energiára a szervezetünknek szüksége van – nem csak elhízást okoz, hanem nagyban hozzájárul a szívbetegségek, …
Érdekel a cikk folytatása? »Hasznos összetételek a samponban
Felületaktív anyagok A felületaktív anyagok csökkentik a felszíni nyomást a tisztító formulákban található sokféle összetevő között, és lehetővé teszik a termék könnyebb szétoszlatását. Felületaktív anyagok természetes formában a növényekben találhatók, például a szappanfűben, a jukkában és a quillajában. A természetes anyagokból – kókuszolajból, pálmaolajból vagy olívaolajból – készült szappanok is …
Érdekel a cikk folytatása? »A samponban lévő tisztító-, és lágyítóanyagok
Tisztítószerek A tisztítószerek különböző kémiai anyagokból készült szintetikus szappanok. A samponokban tisztító tulajdonságaik miatt használják. Hatásukat úgy fejtik ki, hogy emulgeálják az olajokat, így az öblítés során eltávolítják a fejbőrre és a hajra rakódott szennyeződéseket. A samponokban használt tisztítószerek nagy része erős és allergén hatású lehet. Ilyen tisztítószer a nátriumlauril-szulfát …
Érdekel a cikk folytatása? »A sampon hasznos alapanyagai
Tartósítók A tartósítók lehetővé teszik a hajápoló termékek hosszú eltarthatóságát (általában 3 év), mivel meggátolják annak megromlását. Természetüknél fogva megakadályozzák a mikrobák elszaporodását. Természetes tartósítók: a búzacsira, az E-vitamin-tartalmú olajok és a citromsav. A legismertebb szintetikus tartósítók, amelyek egyben potenciális allergének is, a parabenek, a quaternium-15, és az imidazolidinil-urea. Szilikonok …
Érdekel a cikk folytatása? »A samponom összetétele
Antioxidánsok Az antioxidánsok, mint ahogy azt az elnevezésük is mutatja, védelmet nyújtanak a káros oxidáló anyagokkal szemben, amelyek ronthatják a hajápoló termékek minőségét, és károsíthatják a hajat és a bőrt. Az ózon, a klór, az ultraviola sugárzás és sok más környezeti szennyező anyag úgy okoz kárt, hogy nemkívánatos melléktermékekké oxidálja …
Érdekel a cikk folytatása? »Harc a szabadgyökök ellen
Tanulmányok támasztják alá, hogy több mint 60 rendellenességnek – és talán magának az öregedésnek is – ugyanaz a kiváltó oka: az oxidáció, vagyis a szabadgyökök formálódása. A szabad gyökök toxikus és rendkívül reaktív molekulák, amelyek a sejtanyagcsere természetes termékei. Szabad gyökök akkor -is képződnek, amikor a szervezet stressz hatásának van …
Érdekel a cikk folytatása? »Kenjük a hajunkra!
Miből áll a sampon összetétele? Illat A természetes készítményekben az illóolajokat illatosításra használják. Ha az összetevőket ismertető címkén egyszerűen csak annyi áll, hogy „illatanyagok”, és azok nincsenek részletezve, a termék valószínűleg szintetikus összetevőket tartalmaz. Kozmetikai készítményekben a szintetikus illatanyagok bizonyultak a legerősebb allergéneknek (allergiás reakció vagy kémiai anyagokkal szembeni érzékenység). …
Érdekel a cikk folytatása? »