Kezdőlap / Tag Archives: hal

Tag Archives: hal

A ponty, mint a magyar horgászok kedvelt zsákmánya

A ponty az egyik legelterjedtebb hal és egyben a legkedveltebb horgászzsákmány Magyarországon. Hazánkban három alfaja él: a nyurgaponty, a tőponty és a nemes, vagy másképpen tükörponty. Élőhelyét tekintve főleg sekélyvizű tavakban lelhető fel és folyóink holtágaiban, ahol szintén sekélyebb a víz mélysége. Folyóinkban is megtalálható ez a halfaj, viszont ott …

Érdekel a cikk folytatása? »

Lustaság!

Sokszor elsorolták már az ideális horgász erényeit a szívós kitartástól a természet szeretetéig, s vagyunk egy néhányan, akik nem voltunk restek felemlíteni a hibákat sem, a makacs ostobaságtól a hangos mindentudásig. Kezdem azonban mostanában azt hinni, hogy az átlagos horgász legfőbb hibája a lustaság. Igen, azé a horgászé, aki felkel …

Érdekel a cikk folytatása? »

Cápaharcsa

A cápaharcsa , latin nevén Pangasius sutchi , nevétől eltérően nem egy cápaféleség hanem a harcsafélék családjába tartozik. Ázsiából származik , teste sötétkék , sötétszürke , hasa ezüst színű. Egy kifejlett példán 130 cm eresre is megnőhet , és 40-50 kiló körül is lehet a súlya , ha akváriumba tartjuk …

Érdekel a cikk folytatása? »

Amur

Amur Kína északi területein és Szibériában őshonos édesvízi hal, a nevét az Amurfolyóról kapta. Folyóvízi hal a folyómeder mélyén és a gyorsabb sodrású részeken tartózkodik. A növényevő halak közül kedvelt hal a horgászok körében. Sporthorgászok kedvelik az erős küzdő szellemét, amikor horogra akad. Folyók és tavak valamint csatornák elburjánzott vízinövényeinek …

Érdekel a cikk folytatása? »

Dévérkeszeg

A dévérkeszeg legfőbb külsőleges ismertetőjegyei: a test magassága a hosszúság egy harmad részéig terjedő; a szája kissé torok felé nyíló, zuga az orrnyílás tájáig ér. Keszeg néven a magyar halászság mindig a széles, lapos, ezüstös pikkelyű halat érti. Színe szerint a dévérkeszeg hátrésze feketés, oldalai sárgás-fehérek, néhol ezüstösbe húzók, a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Fogas süllő

A fogas süllő feje nyújtott; oldalról tekintve a homloka majdnem egyenes vonalban lejt; a száj mélyen behasított, zuga legalább a szem közepe alá ér, a hátúszók és a farok úszó sugárközei pettyesek; az egész hal első ránézésre kékes-ólomszínű. Teste a csapó sügéréhez képest sokkal nyúltabb és kevésbé lapított, farka is …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gömbhal

Testhossza 14-17 centiméter, pici cuki halacska. Ragadozók, leginkább az apró vízi állatokkal táplálkozik, csiga, rák, halak. Elég jellemző rájuk, hogy ha veszélybe kerülnek, vízzel árasztják el testüket, így nagyobbnak tűnnek, ezért hívják őket gömb hallnak. Nemüket nem könnyű meghatározni. Lapos körre rakják az ikrákat a szerelmesek, amelyeket természetesen a hím …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az aranyhal három kívánsága

Rengeteg díszhal közül válogathat aki fejébe veszi, hogy berendez egy csinos kis akváriumot. Pontyfélék, pontylazacok, labirinthalak, kalászhalak, ikrázó fogaspontyok, harcsák vagy éppen elevenszülők. Több mint 1500 szinte kizárólag édesvízi fajból talán nem is olyan egyszerű kiválasztani a számunkra legtetszetősebb egyedeket. Ha valakinek megtetszenek az aranyhalak, néhány dolgot figyelembe kell vennie. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A gyermekek hala

Sok kisgyermek kéri a szüleit, hadd lehessen egy kis állatkája. Persze a szülők nem kifejezetten örülnek ennek. Próbálják meggyőzni, lebeszélni az apróságokat, pedig egy kisállat rengeteget jelent egy gyermeknek. Akkor miért nem engedik? A válasz egyszerű: mert sok törődést igényel , és sok kosszal jár. Ilyen okok miatt szoktak végül …

Érdekel a cikk folytatása? »

Akvárium: a lakás dísze – vagy szégyene

Biztosan nagyon sok ember érzi úgy élete során legalább egyszer, egy gyönyörű, szebbnél szebb halakkal teli akvárium előtt ácsorogva – barátoknál, kisállat kereskedésben, vagy bárhol – hogy neki mindenképpen szereznie kell egy akváriumot és természetesen te kell raknia gyönyörű halakkal, mert csodálatos látvány. Hát igen.. csodálatos látvány. Egészen addig, ameddig …

Érdekel a cikk folytatása? »