Manapság számtalan helyen találkozhatunk illóolajokkal, és sokat hallunk azok jótékony hatásairól. Felhasználásuk sokrétűbb, mint gondolnánk. Az illóolajokat a szépségiparban, a gyógyszeriparban használják fel leginkább, de a házi gyógymódokban is nagy szerepe van, illetve az étkezésbe is bele lehet csempészni, bizonyos ételek ízesítésére, fűszerezésére. Nevükből is látszik legfontosabb jellemzőjük a bennük lévő illatanyag. A …
Érdekel a cikk folytatása? »Bevezetés az aromaterápiába
Az aromaterápia az alternatív természetgyógyászat egyik fontos területe. A szó maga görög eredetű, jelentése a növényekből nyert illatok felhasználása terápiás célra. Története több ezer éves, már az ókori keleten valamint a görög és római birodalomban is ismerték az illatok jótékony hatásait, bár akkoriban elsősorban vallásos szertartások során használták őket. Modern …
Érdekel a cikk folytatása? »Aromaterápia – az illatok világa
Az aromaterápia során a különféle illatok szervezetre gyakorolt jótékony hatásait fedezhetjük fel. Egyes illatok relaxációs hatással bírnak; elősegítik az ellazulást, a meditációt és hatékonyan alkalmazhatóak alvásproblémák esetén is. Mások pont ellenkezően befolyásolják a szervezet működését; felélénkítenek, serkentik az agyműködést, ennek például vizsgára készülésnél, tanulásnál vehetjük hasznát. Emellett bizonyos betegségek vagy …
Érdekel a cikk folytatása? »Meditációs illatok
Az illatoknak nagy szerepük lehet a meditációban, az ellazult állapot elérésében. Biztosan mindenki látott már filmeket, ahol meditáció közben a mesterek gyakran füstölőt gyújtanak. Ezt a módszert mi is könnyedén kipróbálhatjuk otthonunkban. A meditáció elkezdése előtt kellemes atmoszférát teremthetünk az illatokkal, akár füstölőt gyújtunk, akár illóolajt párologtatunk. A megfelelő illat …
Érdekel a cikk folytatása? »Mire használatos a narancsolaj?
Az illóolajok hatóanyagai egyrészt az orr nyálkahártyáján, másrészt a bőr pórusain és a szőrtüszőkön keresztül jutnak be a szervezetünkbe. Az aromaterápia előnye, hogy mind belélegzéssel, mind külsőleg használva részesülhetünk az olajok jótékony hatásaiból. Külsőleg használhatjuk a narancsolajat masszázsolajként (néhány cseppet valamilyen bázisolajban elkeverve), vagy fürdővizünkbe cseppentve. Keverhetünk belőle akár tusfürdőnkbe …
Érdekel a cikk folytatása? »Aromaterápia
Az aromaterápia olyan gyógymód, amelyek során illóolajok segítségével gyógyítanak különböző betegségeket, illetve enyhítenek panaszokat. Ez a kezelési mód a növénygyógyászat, a fitoterápia része. Sok növény tartalmaz illóolajokat, ezek a növény több részében is megtalálhatóak. A jellegzetességük, hogy meglehetősen erős-de nem mindig kellemes-illatuk van. Ezek a zsírban oldódó olajokat desztillációval nyerik. …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan használjuk az illóolajokat?
Az illóolajokat sokféleképpen alkalmazhatjuk, a lábfürdőktől kezdve az illatos légfrissítőkig. Ne felejtsük, el, hogy a kevesebb mindig több. Végezzünk bőrpróbát használat előtt. Tegyünk egy csepp hígítatlan olajat a könyökhajlatunkba, és várjunk 24 óráig, ha nem jelentkezik vörösödés vagy viszketés, akkor nyugodtan használhatjuk. Ha ülőfürdőt akarunk készíteni: adjunk a kád vizéhez …
Érdekel a cikk folytatása? »Étvágycsökkentő kellemes illatok
A fogyókúrázóknak a diéta és a mozgás kiegészítéseként az aromaterápia is segítségére lehet céljuk elérésében. Néhány orvos és aromaterapeuta javasolja is a fogyni vágyóknak, mert egyes illatok képesek az étvágy csökkentésére, ami megakadályozza azt, hogy túlegyük magunkat. Néhány illóolaj bizonyítottan hatásos erre a célra. A borsmenta az egyik legjobb ismert …
Érdekel a cikk folytatása? »Az illóolajok biztonságos használata
Az illóolajokat évszázadok óta használják mind szertartásokhoz, mind az egészség megőrzésére. Ma sokan masszázsolajokban és fürdőolajokban találkoznak vele leginkább. Néhány tanácsot érdemes betartanunk biztonságos alkalmazásuk érdekében. Az illóolajokat gyermekek számára nem elérhető helyen tartsuk, és óvatosan bájunk velük. Nagyobb hígításban alkalmazzuk őket mint felnőtteknél, mert a gyermekek bőre érzékenyebb. Mivel …
Érdekel a cikk folytatása? »Aromaterápia
Az aromaterápia azon az elven alapul, hogy a természetes illatok, a bizonyos növényekből vagy virágokból kivont illóolajok hatással vannak a hangulatunkra, kedélyállapotunkra. Az aromaterápia gyakorlói meg vannak bizonyosodva róla, hogy az illóolajok vagy aromaterápiás olajok egészségvédő hatásúak is, például antidepresszáns vagy antibakteriális tulajdonsággal rendelkeznek. Egyes illóolajok önmagukban is kifejtenek fizikai …
Érdekel a cikk folytatása? »