Kezdőlap / Állatok / Hüllők / Spanyol zöldgyík Lacerta schreiberi

Spanyol zöldgyík Lacerta schreiberi

Jellegzetességei: közepes termetű gyík, koponyája masszív alkatú, törzse zömök, végtagjai izmosak, farka hosszú. A hímek alapszíne világos- vagy sötétzöld. sűrű, apró fekete pettyekkel borítva. hasoldaluk pedig élénk-sárga vagy zöldes, szintén fekete mintázattal. A nőstények háta is zöld vagy gyakran inkább barnászöldes, többnyire nagy, fekete, hosszanti csíkokat alkotó foltokkal, oldalukon pedig kisebb pöttyökkel; hasoldaluk mint a hímeké, bár sok esetben kevesebb folttal. A hímek torka mindig, a nőstényeké gyakran kék. A fiatalok olajzöldek vagy zöldesbarnák, feltűnő, hosszanti sorokba rendeződött, feketébe foglalt fehéressárga pöttyökkel, valamint többnyire élénken színezett farokkal. A teljes hossz 300 mm. Elterjedése: a Pireneusi-félsziget észak-nyugati és középső részei. Élőhelye: kifejezetten kedveli a vizek közelségét, ezeket követve 1800 m magasságba is eljutott. Víztől távolabb is tartózkodhat, ha ott magas légnedvességet talál. Életmódja: gyakran a víz közvetlen közelében él, sőt a patakok ágai közti aprócska szigeteken is előfordul. Szeret a tűző nap¬sütésben sütkérezni, ehhez sokszor cser¬jékre vagy fatörzsekre mászik fel. Rendszerint komótosan jár kel búvóhelyekben gazdag élőhelyén. A riválisokkal vagy ragadozókkal való összetűzések során azonban meglepő gyorsaságról tesz tanúságot. Említésre méltó, hogy ilyenkor avízbe is befuthat, alá is bukik, és rövid időre a víz alatt rejtőzik el.
Tápláléka: a szabadban még nem kutatták. A terráriumban tartott állatok sáskákat, bogarakat, férgeket és pókokat esznek,

Ezt mindenképpen olvasd el!

Kecskebéka fejlődési rendellenességek

A kecskebékáknál felfedeztek fejlődési rendellenességeket, amelyek miatt már környezeti mérgezés hatására is gyanakodtak, onnan adódnak, …

Leave a Reply